SANAYİ DÜKKANININ İFRAZI VE CİNSİ NASIL OLUR ?

Merhaba arkadaşlar. Bilgi olarak bugün sanayi dükkanının ifraz ve ifraz sonrası cinsi ne olur , ne yapılmalıdır gibi birkaç bilgi vermek istedim.

Çok denk gelinen problemlerden biri değildir. Denk gelindiğinde de internet ortamında çözümün bulunabileceği zor konulardan birisidir. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa aşağıdaki yorum kısmından yada instagram adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Şimdi bir parsel var diyelim, bu parselin cinsi de sanayi dükkanı olarak geçsin. Bu parsel ifraza yani bölünmeye uğradığı zaman yeni oluşacak olan parsellerde dükkanlardan herhangi biri kalıyorsa yeni oluşan parsellerin cinsi kargir dükkan olarak yazılması gerekiyor. Eğer parsellerde dükkan yok ise yani parsel boş ise o zaman cinsi arsa olarak yazılması gerekiyor.

Belediyeden yapı kullanma izni almış olan dükkanlardan bu yapılacak olan ifraz işleminden sonra dükkanlarda bir değişiklik olmaz ise tekrardan belediyeden yapı kullanma izni almasına gerek yoktur mevcut olanı kullanmaya devam edebilir.

Bu tarz konular veya problemler içlerinde çok detay bulundurur. Ben sizlere genel bilgi vermeye çalışıyorum. Her zaman söylüyorum yapılan işlemdeki ayrıntılar olayın seyrini değiştirebilir. Her zaman bir bilene danışmakta fayda vardır. Sağlıklı kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir