Autocad Nedir ?

Merhaba arkadaşlar. Autocad nedir ? Uzantısı nedir ? kimler kullanır ve nerelerde kullanılır gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız. Sıklıkla duyduğumuz autocad nedir ?

 

Büyüklerimizin, bazı sektörlerdeki tecrübeli insanların özellikle mimar, mühendis, tasarımcı gibi arkadaşlara sıklıkla söyledikleri autocad öğrenin lafını duymuşsunuzdur. Autocad aslında bir çizim programıdır. Mimar, mühendis ve tasarımcı gibi arkadaşların işlerini daha rahat yürütebilmeleri için sıklıkla kullandığı iki ve üç boyutlu çizimlerin kolay yapılabilmesini sağlayan bir çizim programıdır.

Autocad programının dosya uzantıları dwg , dxf gibi değişkenlik gösterebiliyor. Genelde dwg uzantısı daha sıklıkla kullanılır. Autocad olduğu alanlardan bazıları inşaat, elektrik, otomasyon hatta özel tasarım alanlarında bile kullanılabilir.

Autodesk öğrenci programlarından autocad programını ücretsiz olarak indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Genelde autocad için herhangi bir ücret talep edilmez. google’da autodesk yazıp kayıt olup autocad programını ücretsiz indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir