Python Nedir ?

Merhaba arkadaşlar. Python dilinin ne olduğu ile ilgili kısa bilgiler vereceğiz.

Python dili günümüzde çok fazla yaygınlaşmaya başlayan, özellikle yapay zeka alanında fazlasıyla ilerleme kaydeden geleceğin popüler dillerinden biri olarak gösteriliyor. Kolay kodlanabilir olması python programlama dilinde büyük bir avantajdır. Yapay zekanın yanında web programlara olarak kullanma avantajına da sahiptir.

Kodların diğer programlama dillerine göre daha az olması bütün programcıların tercihi olur tabiki. Kod satır sayısının az olmasının yanında kod kullanımının faydalı olması da cabasıdır. Tabiki bunların yanında zamandan ettiğiniz tasarrufu söylememe gerek yok sanırım. Python yazılım dili birçok yazılım dillerine göre daha avantajlıdır. İnternet üzerinden ücretsiz yada ücretli sitelerden python yazılım dilini öğrenebilirsiniz.

Python birçok işletim sisteminde kendinden yüklü gelirken sadece windows işletim sisteminde elden yüklemeniz gerekmektedir. Bilindik birçok kuruluş python dilini kullanmaktadır. Python arayüzünün kütüphane olarak çok geniş kapsamlı olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir